Francis Lawrence szerint a BioShock végre megtöri a videojáték-adaptációk átkát. Lássuk miért gondolja így!
Mint tudjuk, a forgatókönyvet az a Michael Green írja, aki a Blade Runner 2049-ért is felelős volt, ez alapból bizakodásra adhat okot. Lawrence elmondta, hogy Greennel már eltervezték mi fog történni az adaptációban, és hova fut majd ki a történet, úgyhogy már csak időre van szükség, hogy Green elkészüljön.
Arra a kérdésre, hogy miért gondolja jó alapanyagnak a BioShockot, így válaszolt:
Először is, szerintem ez az egyik legjobb játék, amit valaha készítettek, a legegyedibb látvánnyal. Másodszor pedig, és ez mindig vonzó számomra, hogy nagyon tárgyilagos. Igazi eszmékre és filozófiákra épül a játék, hihetetlenül átgondoltan. Lehet, hogy sok játék nagyszerű világgal, vagy főhőssel rendelkezik, vagy olyan a körítés, de nincsenek bennük olyan eszmék, nincs olyan súlyuk, értékük, mint a BioShocknak. A valós eszmék és filozófiák kombója, vegyítve a hihetetlen látvánnyal és esztétikával. Plusz amit imádok benne, hogy egy furcsa egyvelege a műfajoknak, egy korrajznak/történelmi drámának érződik, testhorrorral és sci-fivel egyesítve. Egyike a jól sikerült ötvözeteknek, és szerintem nagyon egyedi, gyönyörű és szórakoztató.
Ha minden igaz, Lawrence nemcsak kreatív szabadságot kapott a Netflixtől, hanem leült már beszélni mind a játék kiadójával, mind Ken Levine-nal, a BioShock atyjával is!
Mindig kérdés a korhatárbesorolás és a hangnem. Részletesen nem szeretnék belemenni a témába, mert még az elején vagyunk a dolgoknak, de annyit elárulhatok, hogy egyáltalán nem éreztem úgy, hogy a Netflix megkötné a kezem. Lényegében én, Cameron (a producer), és Michael azt csinálhatunk, amit csak akarunk, és ez remek. Csomó dolog igazán hű marad majd a játékhoz, és szoktunk egyeztetni a Take-Two-val és Ken Levine-nal is.
Lawrence arra a kérdésre, mit szól a videojáték-adaptációkat sújtó átokról, így reagált:
Igen, értem miről van szó. Ha belegondolok, visszamennék oda amiről korábban beszéltünk, hogy szerintem vannak nagyszerű játékok, de nem mindegyiknek van súlya, vagy vannak benne igazi eszmék. Néha remek esztétikájuk van, vagy ilyesmi, de gyakran úgy érződik, hogy üresek, mivel nem igazi eszmékből építkeznek. A BioShock viszont igen. Az egész mitológiája a világának, és az eszmék, amik mögötte állnak, annyi minden van ott.
Lássuk be, Lawrence szavai igencsak biztatóak. Mit szóltok?
Forrás: Collider